Yüz ve Vücut Bakım Ürünleri  

Yüz ve vücut bakımı uygulamalarında, cilde uygun nemlendirme önemli olmakla birlikte, bunu sağlayan uyumlu nemlendirici türünü ve markasını seçmekte bir o kadar önemlidir. Bioderma, Sebamed, Loreal gibi markaların,  kuru, çok kuru, hassas ve kırılgan ciltler için ürettiği yüz nemlendiricisi ürünlerini kullanabilir, nemlendirme öncesi de cildi arındırmak amaçlı cilt temizleyici sıvıları tercih edebilirsiniz.

 

Kadınların günlük yaşantısında en sık kullandığı cilt bakım malzemeleri, makyaj temizleyici, kırışıklık giderici ve vücut nemlendiricisi dir. Cilt bakımı nın etkinliğinin en üst düzeyde olabilmesi için, uygulama öncesinde derinlemesine temizlik yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Dermatologların önerileri doğrultusunda cilt tipinize göre uyun ürünler tercih etmeli akne veya sivilceli olan bölgeler mevcut ise bunlara özel ürünleri araştırmalısınız.

 

Dünyada en çok tercih edilen makyaj temizleyici sıvı olan Bioderma H2O, günlük bakımlı görünmenin yanısıra temizleme aşamasında bir sorun haline dönüşen makyaj kalıntılarının ciltten en hızlı bir şekilde atılmasını sağlar, hassas ve kırılgan ciltlere derinlemesine nemlendirme sağlar.